речник контакт

Прилепчани украле накит од стан во Велес

Полицијата поднесе кривични пријави против две лица а делото го сториле тројца

Петар Печков

Средата во дом на велешко семејство, влегле тројца крадци и украле накит. Во писмената информација на МВР не се соопштува во кој дел од денот е сторено делото, ниту сумата за која е оштетен сопственикот.

СВР Велес поднесе кривична пријава против К.Р.(48) и Б.Н.(29), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „разбојничка кражба“ и „помагање на сторител во извршено кривично дело“. На 18.12.2019 на ул.„Благој Ѓорев“ во Велес, К.Р., заедно со уште две лица, влегле во стан и одзеле накит - информираа од МВР.  

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »