речник контакт

Продолжи првенството во футсал лигата

Велес поразен во Тетово

Петар Печков

По паузата поради настапот на македонска репрезентација во квалификациите за  СП, фудбалерите во футсал лигата се вратија на терените во земјава.

Во десеттото коло екипата  на Велес гостуваше во Тетово, каде загуби од СЕЕУ со 5:3. Тоа беше натпревар на двете ниско  пласирани екипи, 8-та  и деветтата а велешани не успеаја да стигнат до победа која ќе ги искачи на табелата.  

По 10 кола остануваат осми с о   10 бодови.  Во следното 11-то коло, кое се игра викендов, тие повторно гостуваат, трет пат во три натпревари. Овој пат играат во Куманово против четврто пласираната екипа на Илирет. 

АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »