речник контакт

Промоција на книга за јога

Се одбележува 20 години на јога друштво Велес

Петар Печков

В недела во Ликовниот салон ќе биде промовирана  “САТСАНГ – СРЕДБА СО ВИСТИНАТА“, книга  втора, од учителот по јога Павлос К. Хасанагас, во издание на Јога- сојузот на Македонија. Промоцијата ќе се случи со почеток од 18 часот.

Промоцијата е дел од прославата на јубилејот 20 години од работата на Јога-друштво – Велес и по тој повод овој викенд ќе се одржи и семинар под водство на учителот по јога Павлос К. Хасанагас. Семинарот е наменет за практикантите на Јога-сојузот на Македонија, чија членка е Друштвото.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »