речник контакт

Пронајден давеник на езеро Младост

Го пронашол рибар, близу браната

Петар Печков

Претпладнево во 11.30 ч. во водите на езеро Младост бил пронајден давеник. Според МВР станува збор за лицето Б.З. (78 год) од Велес. 

Неговото семејство во текот на вчерашниот ден, петок, го пријавило за исчезнат. Телото на Б.З. го пронашол рибар, во близина на браната. 

На лице место е увидна екипа на СВР Велес а истрагата треба да открие како дошло до смртта. 

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »