речник контакт

Пронајден мртов велешанец, предозиран

Дрогата одзеде уште еден живот во градот

Петар Печков

А.С. ( 40 год) утрово бил  пронајден мртов во неговиот дом, соопштија од СВР Велес. Неговиот татко кога сакал да го разбуди, синот не се одѕивал, по што тој влегол во собата каде што спиел и го нашол неподвижен во кревет. Повикале доктор, но веќе било доцна А.С. бил мртов.  Тој бил регистриран како наркозависник. Телото е предадено на обдукција.

АНКЕТА »

Дали 8-то место на ФК Борец во Првата лига ги задоволи вашите очекувања?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »