речник контакт

Процветаа магнолиите во Велес (фото)

Празник за очи. Овие дрвца се врсници со диносаурусите, па и ги надживеаја

Петар Печков

Неколкуте  стебла магнолии во градов, деновиве процветаа. Ги има во Младински  и Градскиот парк, иако е евидентно дека  се од различни видови според  формата на светот и должната на цутењето.

Создаваат пријатна глетка и се празник за очи. Билката е  со прекрасни цветови и ароматичен мирис  а  има и  лековити својства.

 Потекнува уште од креда-периодот заедно со диносаурусите, кој ете  ги андживеале. 

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »