речник контакт

Работник е тешко повреден во Речани

Г.А.(51) од Велес со тешки телесни повреди се здобил при работа во фабрика

Петар Печков

МВР информираше за инцидент на работно место кој се случи петокот претпладне.

Во 10.50 часот во Полициска станица Велес од Болница Велес е пријавено дека кај нив било донесено лицето Г.А.(51) од Велес со тешки телесни повреди. Лицето со повреди се здобило при работа во фабрика во населба Речани - пишува во  билтенот на МВР

АНКЕТА »

Какви специјалистички здравствени услуги користите?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »