речник контакт

Разбојници одзеле возило

Откако влегле во такси да се возат, разбојниците под закана го избркале возачот и со автомобилот избегале.

Петар Печков

На 22.01.2011 година, околу 19.00 часот во Велес на улица “Димитар Влахов“ од страна на двајца сторители извршено е рабојништво над С.Н. (52) од Велес, при што му одзеле автомобил Даево Матис со велешки регистарски таблички.

Разбојништвото е извршено на тој начин што лицата се качиле во такси возилото на С.Н. и заканувајки му се со нож му наредиле да излезе, по што исите со возилото заминале од местото на настанот. СВР Велес презема мерки за пронаоѓање на лицата и возилото.

АНКЕТА »

Дали попустите за „Црниот петок“ ги оправдаа очекувањата?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »