речник контакт

Разочарувачко реми во дербито на Градски

Борец прими гол во судиското продолжение па Брегалница Штип замина непоразена

Петар Печков

Во дербито на третото коло  од Втората лига Исток на Градски во Велес  Борец и Брегалница Штип  одиграа нерешено 1:1 а на полувреме велешани водеа со 1:0. 

Уште во 7 минута преку Калановски   Борец 1919 поведе   но гостите имаа поголем дел од натпреварот притискаа, во 75-ата велешани игра со  еден фудбалер помалку поради црвен беше исклучен нивен фудбалер.

Така гостите во судиското продолжение израмнија со гол на Мишев во 92-ра.   Во следното коло Борец гостува во Гевгелија на Кожуф, кој по три кола има две победи и еден пораз или шест бодови, додека Борец има 5, од две нерешени и една победа. 

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »