речник контакт

Рекордни 42 степени во Велес

Неделата 20 август, беше најжешкиот ден годинава во Велес.

Петар Печков

Неделата 20 август, беше најжешкиот ден годинава во Велес.

Во 16 часот беа измерени 42 степени во сенка.

Тоа е највисоката вредност во  летово што изминува а бидејки деновите му се изброени се очекува тоа да биде и најтоплиот ден во 2006 година.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »