речник контакт

Реми на дербито Бабуна – Борец 2009, Превалец на врвот

По три кола Превалец има три победи

Петар Печков

Во третата фудбалска лига југ,  возбудливо дерби на Градски одиграа екипите на Бабуна и Борец 2009. Средбата   заврши нерешено 2:2 а условно домаќинот, Бабуна од Мартолци во два наврати водеше со 1:0 и 2:1 а младите фудбалери на Борец 2009 израмнуваа. 

Екипата на Превалец дома, победи со 1:0, против екипата на Партизан од прилепско Обршани.  По ова трето коло Превалец е втор со девет бода од три кола заедно со Победа Јуниор од прилеп, Бабуна е седма  со четири бодови а Борец 2009 е деветти со еден бод.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »