речник контакт

Роденден 50 години Интернационал

Хотелот, некогаш и сега

Петар Печков

Велешкиот хотел Интернационал некогаш и сега, можете да го видите на овие фотографии.Половина век постоење низ две илустрации.

Изграден 1963-тата  долги години беше дом за гостите во градот. За неговата моќ говори и тоа што имаше објект, хотел и на хрватскиот остров Крк.

 Од место каде велешани го пиеја утринското кафе, каде правеа свадби, до место  кое сите го одбегнуваат и служи за плакатирање.

Сега со сопственик, кој не го реновира хотелот е грда слика во центарот на Велес.

АНКЕТА »

Дали 8-то место на ФК Борец во Првата лига ги задоволи вашите очекувања?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »