речник контакт

Сакавме дожд, добивме дожд

По подолго време вечерва зaврна дожд во Велес

Петар Печков

Триесетина минути вечерва, (вторник)  Велес беше под пороeен дожд. Од 19 часот па до 19,30 дожд , проследен со ветер и грмотeвици го зaфати градот.

Освен вообичаените проблеми во сообраќајот, поплавени улици и застој, немаше други. Во очекување на следниот врнеж еве неколку фотографии од центарот на Велес, под вода.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »