речник контакт

Само уште фудбалерките на Борец се на спортските терени

Тие ја победија екипата нa АС Јунајтед

Петар Печков

Привршуваат спортските возбудувања за  екипните спортови за сезоната 2013/4. Од велешките екипи останаа уште фудбалерките на Борец.

Тие во претпоследното коло на домашен терен ја совладаа екипата на АС Јунајтед од Струга со 3:2.Гостинктеи се шести на прволигашката лесвица. Со оваа победа Борец остануваа на петтото место со 34 бодови, по одиграни 19 кола.

Следниот викенд  се игра последното, со тоа што велешанки ниту  можат погоре, ниту подолу на табелата. 

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »