речник контакт

Сандра со прв спот

Јорданова започна соло кариера

Петар Печков

Сандра Јорданова  изминатиот период го изработи првиот, музички, соло проект, а деновиве  го извади и  првиот сингл "Resting Place". На проектот работеше заедно со Зоран Младеновски, Владимир Јаневски и Темелко Андреев.

Песната е снимена во студио Авторизација во Велес. За Фотографијата се погрижи Еос Медиа Мк - Дарко Спасовски и Борче Конзулов. Наскоро следуваат и други синглови. На Сандра ТРМР и посакува успешна соло кариера

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »