речник контакт

Свадба

Ама оваа беше Албанска

Петар Печков

 Низ улиците на градот се развиоре албанското знаме, повод свадба. Колона на возила која одеше по невестата го привлече вниманието на минувачите. Еве дел од атмосферата. И се разбира честитки за младенците.

АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »