речник контакт

Светот низ слики 16

Во Амфитеатарот во Пула се играше хокеј на мраз, одгледана главица кромид тешка 8,15 кг, тиква 54 кг и зелка од 38 кг,пепелта на Нил Армстронг расфрлена по Атлантикот,во Дизниленд се точи алкохол-пиво и вино, голот на Новевски со кој поведовме против Шкотска

Петар Печков

Што се забележаа фотографите изминатите седум дена

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »