речник контакт

Светот низ слики 22

Дестивал на торти во Скопје, светски собир на мачки во Загреб,жена роди близнаци на 62 години,во Љубљана маратонот се трчаше на снег, подготовки за денот на вештерките, во Белград шетаа зомби, во Мексико собир на кловнови.

Петар Печков

Што се се најде во фокусот на фотографите низ светотизмиантие седум дена.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »