речник контакт

Светот низ слики 4

Свдбата на Елена Ристеска и Горан Пандев, некогашната топилница во Дузигург денес е споменик на минатото, 60 години од крунисувањето на Елизабета Втора, Мадона на светска турнеја, летниот концерт на отворено на Виенската филхармонија, 500 милионита запалка на Зипо...

Петар Печков

Настаните од изминатите седум дена низ фото објективите, Македонија, регионот, светот, спорт, политика, секојдневие

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »