речник контакт

Светот низ слики 7

За актулените настани од изминатите седум дена, радоста на шпанците пшо пласманот во финалето ЕП, како Надал уште по второто коло на Вимблдон си заимна дома, умтничка слика зиграена од осум илјади домина,

Петар Печков

Борбениот брод УСС Ајова  кој шест децении им служеше на САД во победи и трагедии на море, ќе се смести во пристаништето во Сан Педро каде што ќе стане пловечки музеј, креацијата наречена „200 години од битката кај Бородино“  изградена од песок, плажа во куба,    артичка ноќ,    балотели ја одведе Италија во финалето на ЕП ,    дете на пазар за добиток во регион во Кина,   жени носат вода дома во западната индиска држава Гуџарат, искачување по карпа, Ѕвездена ноќ,  слика изградена од 8 илјади домина, карпа тешка 340 тони,како уметничка инсталација, парни ваљак на концерт во вуковар 25 јуни годинава,    последната куќа на Холандските острови во Мариленд САД, рафа уште во второто коло си оди од Вимлбдоннасукан грбав кит во Канада, учесници  чекаат во чамци-змеј пред трката на Фестивал чамец-змеј, PEK100_CHINA__0628_11новиот автомобил „крајслер 300“, украсен со 400.000 Д.А.Д. кристали, претставен во Шагај, вреден 160 илјади долари, авион слетува во аеродромто во Бутан, една од најмалите државички во светот , шпанците слават по пласманот во финалето на ЕП, пуштен во продажба  смарт-фонот „Галакси С III“ на „Самсунг“     цветен парк, изложбата „Тркало на историјата“ на песочни скулптури во рускиот  град Красојараск

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »