речник контакт

Светско првенство за мустаќи и брада (фото)

Дел од 350-те учесници, каков се изглед имаа тие

Петар Печков

Секој има свое хоби, пасија. Така некои мажи на планетата Земја, имаат свој стил во носењето мустаќи и брада.

Минатиот викенд се одржа и светско првенство во Австрија, каде имаше 350 учесници, во 18 категории.

 Еве дел од нивниот изглед. 

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »