речник контакт

Свирка на Благој Ламјов, во живо

Неодамна велешанецот Ламјов имаше гостување на радито во Чикаго

Петар Печков

Како гостин на National Public Radio во Чикаго, велешанецот Лајмов ги воодушеви слушателите.

Zurla demonstration from WBEZ on Vimeo.

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »