речник контакт

Семеен имот, како oд бајките

Семејство Салај од Грабовница, употреби 1,3 милиони светлики за убава атмосфера

Петар Печков

Познат е примерот на хрватското семејство Салај од Грабовница, кој со 1,3 милиони светилки го украсија нивниот имот.  Тоа го прават со години, така и сега за новата 2013-та.

еве го и линкот за да можете да видите како тоа изгледа:

http://www.salaj.net/

 Не заборавејте дека и Вие со Вашиот пример можете да создадете убава новогодишна и Божиќна атмосфера. Општина Велес најдобро украсените двор, тераса и излог ги наградува со 15 илјади денари.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »