речник контакт

Сефте за одбојкарките на Борец Брако

Победа над штипјанки од 3:1

Петар Печков

 Во последното седмо коло од првата полуетапа,  од првата женска одбојкарска лига, екипата на Борец на домашен терен во салата на ОУ Блаже Конески,  славеше над Универзитет Гоце Делчев од Штип.

Велешанки беа подобри  со 3:1 ( 16, -17, 23, 13). Со ова тие го избегнаа последното место и го препуштија на штипјанки, Борец е шести со 4 бода.

Првенството продолжува во наредните две недели со првите две кола од пролетниот дел.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »