речник контакт

Се вдомува хаска

Згрижена е во Ветеринарната станица, оти е најдена како скита

Петар Печков

 Утрово во Ветеринарната станица Велес, донесена е хаска, која е пронајдена како шета во месноста Речани.  Таа се вдомува и секој  кој е заинтересиран, може да ја види во Ветеринарната станица во стационарот за кучиња.

Хаската очигледно била домашно милениче и е напуштена, оти на секој кој доаѓа до неа, таа се радува и весело скока. Затоа кој има можност и сака да го водоми ова мило куче, може да се обрати до оваа институција.

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »