речник контакт

Се возеше промо трка Ендуро манијакс во Велес

Меѓу учесниците беше и вицепремиерот Владимир Пешевски

Петар Печков

Во неделата во организација на мото клубот Мото Велес се одржа промотивна трка на ендуро Ендуроманијакс Велес.

Се возеше  на две патеки, првата од езеро Младост до Катланово и назад, и втората  од езеро Младост кон  селото Рудник каде има екстремни искачувања и брзи делници.

На оваа промотивна трка учествуваа 30-тина ендуро возачи. Меѓу нив беше и   вицепремиерот Владимир Пешевски

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »