речник контакт

Се гради кајакарска патека

Со заеднички сили и финасиска помош од општината на реката Вардар се гради патека

Петар Печков


 Четирите кајакарски клуба од градот, неговите членови оваа седмица на високите темепратури неуморно напладне ја градеа кајакарската патека.

Со парите кои општина Велес ги оддели за кајак клубовите, 150 илјади денари, сите клубови од градот решиле да ги вложат во кајак патека на реката Вардар кај Стариот мост.

Се надеваат дека пари ќе добијат и селдната годинма, по штои ќе сед заокружи патеката, по која ќе може да се возат и покавлитетни натпевари.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »