речник контакт

Се запали локомотива на железничката пруга Велес - Гевгелија

Повредени патници нема.Поради ова возот доцнел два часа

Петар Печков

Понеделникот наутро се запалила електрична локомотива, која сообраќала на линијата  Гевгелија - Скопје. Поради настанот, возот доцнел два часа.

На 3-ти јуни во 5,40 часот било пријавено дека во реонот на Демир Капија, помеѓу селата Миравци и Јаворица, дошло до опожарување на дел од локомотивата на патничкиот воз кој сообраќал на релација од Гевгелија кон Скопје. Повредени патници нема- информираа од МВР. 

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »