речник контакт

Се самоубил фрлајќи се во бунар

Раштанец пронајден удавен во бунар, го нашол брат му.

Петар Печков

Миле Ј ( 54 год)  од велешкото село Раштани, во понеделникот претпладне бил пронајден удавен во бунар. Според полицијата телото на починатиот го нашол неговиот брат во 9,40 часот, во бунар полн со вода,  еден километар подалеку од селото. Миле Ј. бил женет, имал две деца а пред некој ден се вратил од лекување од Болницата во Демир Хисар. Во последно време тој има нервно растројство, што според надлежните најверојатно е причината што се фрлил во бунарот и починал.

АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »