речник контакт

Се самоуби манекенката Милена Петквоска

Велешанката Милена Петковска ( 26 год) е пронајдена обесена во четвртокот попладне во 14 часот, во семејната куќа на нејзиниот татко.

Петар Печков

Велешанката Милена Петковска ( 26 год) е пронајдена обесена во четвртокот  попладне во 14 часот, во семејната куќа на нејзиниот татко. Неа ја пронашла мајка на настрешницата од куќата во селото Новачани, крај езерото Младост. Таа оставила и проштално писмо до нејзините блиски во кое бара да го чуваат „нејзиниот ангел“ мислејќи на нејзиниот тригодишен син. Петковска беше одбојкарка на Борец и Работнички Фершпед и заедно со скопската екипа како нејзин првотимец освојувач на шампионатот и купот на Македонија. Таа се бавеше и со манекенство и учествуваше во реализација на повеќе спотовите на македонските поп изведувачи.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »