речник контакт

Се степаа првите мачки на Англија

Не е забуна, на Даунинг стрит, во Лондон се степале мачката на премиерот со таа на министерот за финансии. За англичаните и ова е настан

Петар Печков

Во Англија се случи своевиден скандал, се степаа мачки. Аме не обични, туку на првите луѓе на државата. Во вторникот вечерта на Даунинг стрит, каде живеат премиерот Дејвид Камерун во куќата со број  11  и Џорџ Озборн министерот за финансии во куќта со број 10, се степале на улица нивните домашни мачки, Лари и Фреја.  Е Англичаните се разликуваат од нас, каде ќе се прераскажува, овде тоа е документирано со слика. Очевидците тврдат  дека премиерската мачка Лари прва се повлекла, додека Фреја  на министерот за финансии останал уште некое време на улица.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »