речник контакт

Се тече, се се менува, ама Среќна 2011-та останува

На билбордот во центарот, времето застана

Петар Печков

Скрин медија, која стопанисува со билбордите во градот,  никако да го отстрани плакатот со кој ни посакува Среќна Нова 2011-тата година. Иако пред некој ден од предната страна лепеа нова реклама а велешани се  израдуваа дека ќе биде сменета и позадината, ништо од очекувањата. Иако на вработените им се посочи дека таму е честитката од пред две години, тие само се насмеале и порачале дека ќе дојде и 2014-тата. Така остана плакатот за честитката а додека од предна страна рекламите се менуваат.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »