речник контакт

Силувано лице со посебни потреби

Сторителот засега непознат,побегнал. Полицијата во потрага по Н.Н. лице

Петар Печков

Неделата наутро во дом  на велешани, се случило силување. СВР Велес со информација  за настанот, кој ги вознемири велешани.

На 13.08.2017 година околу 06,30 часот во Велес  непознат сторител  влегол преку незаклучената врата влегол во собата каде биле Т.К.(48) и нејзиниот татко (лица со заостанат психички развој). Сторителот насилно и ја соблекол долната облека и извршил обљуба врз неа. По наредба на Јавен обвинител, оштетената е однесена на лекарски преглед во судска медицина во Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и расчистување на настанот – пишува во писмената информација на ЦВР Велес.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »