речник контакт

Син со палка натепал татко

Петокот вечерта семејно насилство во Велес, син со палка натепал татко

Петар Печков

Настанот се случил  петокпт во 20,20 часот на ул.„Страшо Пинџур“  во куќата на Р.С.(29), откако истиот бил во  алкохолизирана состојба, без повод и причина физички го нападнал неговиот татко М.С.(54). Притоа  употребил  дрвена палка со која му нанел видливи повреди  во пределот на десната надлактица.

Од страна на СВР-Велес  по  целосно расчистување на случајот против Р.С. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »