речник контакт

Скопјанката Ангелковска Мис Глоуб (фото)

Финалето на Романтик, Велешанката Андовска најфотогенична

Петар Печков

Прво место на   годинешниот избор за Мис Глоуб го освои  21 годишната Елена Ангелковска , Скопје. Прва придружничка е  Кристина Поп Трпева  а втора придружничка Ангела Ставревска  и двете од  Скопје  

Победничката ке се натпреварува во  Интернационалниот Мис Глоуб  во Канада.

Учестуваше и  младата велешанка  15 годишната  Натали Андовска, која доби награда Мис Фото- најфотогенична натпреварувачка.

Изборот кој беше во организација на студио  Црнокрак се  одржа во Хотел  Романтик.  Гости беа Елена Петреска, Зоран Џорлев, Мики Секуловски.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »