речник контакт

Славица Темелковски реизбрана за Основен Јавен обвинител за Велес

Таа оваа функција ќе ја извршува во следните четири години

Петар Печков

Советот на јавни обвинители на денешната седница  изврши избор на  Основни Јавни обвинители.

За подрачјето на Велес е именувана Славица Темелковски, која оваа функција ја  извршуваше во изминатите четири години.

Таа останува на позицијата Основен јавен обвинител и во наредните четири години. 

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »