речник контакт

Сообраќајка пред Трговски во населба

Потешко повреден старец, кој е задржан на лекување во Болница

Петар Печков

Во понеделникот вечер сообраќајка, во која тешко е повреден пешак. Таа се случила пред Трговскиот во Нова населба.

Според МВР сообраќајната незгода   била регистрирана околу 20,40 часот на крстосницата од ул.„Борис Трајковски“ и ул.„Благој Ѓорев“. Во  неа  Б.Н. (44год ) од Велес управувајќи автомобил „Форд Фокус“ со велешки регистарски ознаки удрил во пешакот Б.А. (73) од Велес.

При тоа  пешакот  се здобил со тешка телесна повреда, исчашување на десно рамо, фрактура на глава на десна рамна коска и шинување на десно колено, по што е пренесен и задржан на лекување во велешката Болница.  

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес и се работи на целосно расчистување на случајот.

АНКЕТА »

Дали 8-то место на ФК Борец во Првата лига ги задоволи вашите очекувања?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »