речник контакт

Сообраќајната полиција контролираше дали возачите ги поочитуваат сообраќајните правила

Девет возачи престигнувале непрописно и не држеле страна на движење

Петар Печков

Сообраќајна контрола извршила полицијата во текот на вчерашниот ден, вторник. Проверувала колку возачите ги почитуваат сообраќајните правила.

На  14 мај  во СВР Велес извршена е контрола на возачи кои престигнуваат непрописно и не држат страна на движење. При тоа  се регистрирани 12 возачи кои направиле ваков прекршок, од кои, во Велес девет и во Кавадарци три возачи, а во Неготино не се регистрирани возачи кои направиле ваков прекршок - информираат од СВР Велес.   

Против сите, кај кои е констатирано прекршок, ќе бидат поднесени прекршочни пријави.  

АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »