речник контакт

Со музика и танц, децата се простија од Градинката (фото)

350 деца од завршните групи со забава за помнење се простија од безгрижното детство, од есен првачиња

Петар Печков

Со приредбата,,Танцот и музиката,, децата од градинките ,,Димче Мирчев,, од  Велес се простија од  оваа институција. 

Децата до завршните групи, кои  од есен започнуваат како првачиња, приредија незаборавна вечер,  со многу убави и незаборавни мигови.

Карневалот во Рио, реге, самба,  класика, поп-рок, џез, хип-хоп или се што е актуелно од светот  на музиката беше собрано на едно е место.

Тука беа и децата од  клонот во Градско, како и од сиет во градот.  

Така завршува нивното безгрижно детско  и од септември со нови навики. ТрМр им посакува топло и весело лето.

 фото : ФБ Димче Мирчев градинки

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »