речник контакт

Спасиќ најдобар на Велес опен

Учествуваа 50 кајак натпреварувачи

Петар Печков

Денес на патеката на вардар во Велес се одржа отворено првенство на градот. 

Во К-1 победи Љубомир Спасиќ член на  ККК Гемиџии од Велес пред  Душан Стоиљковиќ од Гусар Ниш. Во младинска конкуренција во К-1 победник  е Александар Златаров од  ККК Илинден 903 од Скопје пред  Мартин Лазаровски  од ККК Бабун Велес. 

К-1 жени победи  гостинка од Ниш  Кристина Петровиќ додека во  Ц-1 мажи  Викота Радовановиќ од ККК Медицинар Ниш а во Ц-1 жени  Милица Костов исто така од Медицинар Ниш

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »