речник контакт

Спасиќ победи на отвореното првенство на Велес во кајак

Спасиќ го победи олимпискиот кандидат Николовски

Петар Печков

 Велешанецот Љубомир Спасиќ кој вози за КК Илинден, е победник на натпреварот во кајак на диви води „Велес опен 2012“ што се одржа викендов во Велес. Второпласиран беше кандидатот за Олимпијадата Атанас Николовски, а третото место му припадна на Игор Стефановски (КК Вардар).

Во дисциплината К1 кај дамите  ид тру учеснички победничка беше Христина Бабунска (КК Вила Зора).
 
 
Во дисциплината Ц1, во која имаше двајца натпреварувачи, победи Роберт Папазов (КК Вила Зора).
 
 
На „Велес опен 2012“, натпреварувањето во кајак на диви води учествуваа вкупно 30 македонски натпреварувачи.

АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »