речник контакт

Спасиќ учествуваше на СП кајак спуст на диви води

Подобар пласман имаше на спринт патеката, отколку на класик трката

Петар Печков

Велешанецот Лубомир Спасиќ член на ККК Гемиџии 903  изминатата седмица учествуваше на СП во кајак – спуст на диви води  кое се одржа во Италија   на реката Ада, од 9-ти до 14 јуни. Подобар пласман имаше  во спринт во К-1 тој беше 42 од 53 натпреварувачи додека во  во К-1 класик од 54 беше 53-ти.

АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »