речник контакт

Спас во последен час

Ова е слика од Македонија, од Тетово. Вака се спасуваше велешката судиска тројка од фудбалското дерби Тетекс -Шкендија

Петар Печков

По последниот свиреж на судиската тројка која го судеше дербито Тетекс - Шкендија 1:0, овака таа мораше да си замине од теренот. Зоран Петковски главен, Горан Манасиев и Петре Новачев како помошници мораа да одат во соблекувалната со помош на специјалците.

Балистите, навивачите на Шкендија, инспирирани од српските навивачи во Џенова ??!!, дивееја на Градски во Тетово и подоцна по улиците на градот. Велешката судиска тројка стигна здрава и жива дома во Велес а за впечатоците уште долго ќе раскажуваат.

АНКЕТА »

Дали 8-то место на ФК Борец во Првата лига ги задоволи вашите очекувања?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »