речник контакт

Среќни од победата, но уморни

Владимир Темелков пред конечната разрешница на ЕП во Белград

Петар Печков

Секако дека можеме да победиме и против Словенија.Многу сме уморни.Со помош на нашиот медицински тим мораме да се одмориме,колку што е можно побрзо.

Словенија е силна репрезентација која игра доста брз и модерен ракомет.Ќе биде тешко,али очекуваме голема подршка од публиката и мислам дека заедно можеме да победиме.И уште нешто:Да им се заблагодарм на нашата публика,која и денеска одлично не подржуваше.

Поздрав Темелков

 Еве ги групите  и терминот за квалификациите за ОИ во Лондон

Herning (Danska), 6.-8. april:
 Данска, Унгарија, претставникна Европа и првакот на Африка

Madrid (Španija), 6.-8. aprila:
 
Шпанија, Исланд, Бразил и претставник на Европа

Göteborg (Švedska), 6.-8. aprila:
Шведска, Хрватска, Јапнија, Чиле

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »