речник контакт

Стартуваше фудбалската сезона за велешките екипи

Победа за Борец и Превалец, пораз за фудбалерките

Петар Печков

Започна фудбалската сезона 2015/16 за велешките екипи. Женската екипа на ФК Борец во Првата лига на домашен терен е поразена од Конзули од Битола со 2:0.

Во следното второ коло  велешанки гостуваат на ФК Речица во Тетово. Се одигра и првото коло од Третата лига југ, каде играат две велешки екипи и двете победија.

Борец  на гостувањето во Прилеп славеше  убедливо против Млекар со високи 9:0. Превалец пак на домашен терен победи со 2:1 над екипата на Партизан од Обршани. Во следното коло во  недела во 16 ч. во Велес на Градски играат Борец и Превалец. 

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »