речник контакт

Старт на Третата лига југ

Победи за Превалец и Бабуна, пораз за Борец 2009

Петар Печков

Во неделата стартуваше првенството на Третата лига југ, во која се натпреваруваат 12 екипи, меѓу нив и три велешки,  Бабуна од Мартолци, Превалец и Борец 2009-та.

Во првото коло победи забележаа екипите на Превалец и бабуна а пораз за Борец. Превалец ја постигна највисоката победа и тоа од 6:0 против екипата на Големо Коњари, со што го зазеде врвот по еден одигран натпревар. Бабуна исто така на домашен терен славеше со сигурни 4:1 против екипата на Млекар, додека  Борец на гостувањето во Јосифово загуби од Црвена Звезда со 3:0.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »