речник контакт

Стаса луна паркот, забавата може да почне

Лоцирана како и годините претходно

Петар Печков

Пред некој ден на спортските терени од Гимназијата и Хемиска, стигна Луна паркот. Вообичаено, по завршувањето на наставата, последните години во градот  доаѓа и оваа забава.

Многу занимации на помладите велешани. Така и летово,  овој простор ќе биде собиралиште за помладите велешани. 

И предупредување, чувајте си ги мобилните. Минатата година имаше  најмалку пет случи на паднати мобилни од џебови за возење  на автодромот. Се разбира ги нашле следните возачи во количките и така си добија нови апарати.. 

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »