речник контакт

Стефановски вице првак во К-1

Папазов како единствен натпреварувач пак победи во Ц-1 на Државното првенство на Матка

Петар Печков

Во Скопје на патеката Матка се одржа Државното  кајак-кану првенство. Во дисциплината К-1 победи Атанас Николовски од КК Илинден од Скопје пред велешаните Игор Стефановски од ККК Вардар о Љубомир Спасиќ член на КК Илинден.

Во дисциплината Ц-1 како единствен натпреварувач Роберт Папазов од КК Вила Зора беше победник. Во 3х1 трето место освои екипажот на КК Вила Зора. Во екипна конкуренција победи КК Илинден 90 од Скопје пред КК Вардар од Велес и КК Вила Зора од Велес.     Со ова заврши годишните активности во кајак и кану спортот на диви води во Македонија.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »