речник контакт

Сугарев трет на мото трка во Пловдив

Младиот велешанец за две седмици вози на трки во Истанбул, дел од Источно Европското првенство

Петар Печков

Марин Сугарев кој вози во класата 125 СП на вчерашната трка на Источно Европското првенство, кое се одржа на патеката во бугарскиот Пловдив беше трет.

Тој на постолјето беше зад Бугарката Жулиета Ленкова и Србинот Никола Гајиќ. Ова беше втора трка од серијата која се вози за источно европското првенство. Следните две се возат во Истанбул  Турција за две односно три седмици.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »