речник контакт

Таксист нападнат со нож

Во саботата наутро, велешанец нападнал со нож таксист

Петар Печков

 

На 09.04.2010 година во 05,00 часот во Велес, на ул.„М.Х.Јасмин“ спроти гимназијата, С.Р. извршил разбојништво во обид над такси возачот Т.Б.(1970) од Кавадарци.

Разбојништвото во обид С.Р. го извршил на тој начин што додека користел такси услуга, извадил нож со кој му се заканил на Т.Б. да му даде пари. Т.Б., иако му давал пари, С.Р. не ги земал и кога стигнале на ул.„Едвард Кардељ“, го напуштил возилото упатувајќи се во непознат правец. Против С.Р. ЦВР Велес  ќе биде поднесена соодветна пријава.

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »